Home Profile

Profile


Ingress


Created
Banners 0
Total missions 0 / 150
Deleted missions 0

Activity
Comments 17
Favorites 1
ToDo list 0
Completed 23

Entered banners 0
Mariánské Lázně
   18-08-2019 23:47
Pěkný okruh po Mariánkách. Trasa začíná u Ferdinandova pramene a postupně se přesunete na kolonádu, projdete se lesem a nakonec se vracíte zpět k Ferdinandovu pramenu a ještě dále k prameni Prelát.

Ačkoli je mozaika dostupná 24/7, motat se po tmě v lese v geo parku či vzadu na poslední misi u pramene Prelát by se mi nechtělo.

Počítejte s tím, že pokud půjdete po půlnoci, nepotkáte v celém městě živou duši. U kolonády to jde, ovšem u Ferdinandova pramene mi to ve dvě ráno přišlo trochu děsivé.

Jinak příjemná procházka. Mozaiku jsem dával převážně v noci nebo nad ránem.

Thx autorovi.

Bohemista

#IngressFS Mariánské Lázně
   14-08-2019 4:51
Okruh kolem kolonády. Společně se znameními horoskopu vhodná mozaika na odchyt unikátů.

Časově mi vyšla volnou chůzí a s glyphy a linky na hodinu. Mise krásně navazují.

Thx autorovi.

Bohemista

Znamení zvěrokruhu
   14-08-2019 3:06
Pěkná procházka kolem kolonády. Mozaiku jsem začal v 01:00. Lehkou chůzí s glyphy, full deploy a linky za 2 hodiny.

Mise na sebe příliš nenavazují, mozaiku jsem si poskládal na přeskáčku. Šel jsem z Ruské, takže mise šly 7,8,9,10,11,6,1, 12, 5, 4, 3, 2.

Trefit ve tmě portál Laskova kaple (v misi 3) znamenalo zalézt do porostu, kdyz to tu člověk nezná.

Jinak pokud vás děsí prázdné město (ale fakt ani noha), dělejte tuto mozaiku ve dne. Večer je to tu fakt jak po evakuaci, nepotkáte živou duši. (14.8.)

Thx autorovi.

Bohemista

Logo Ingress
   12-08-2019 1:10
Pěkná a jednoduchá mozaika převážně po pražském Žižkově. Od části 21 jsou mise mírně roztahané a projdete se více.

Prvních dvanáct misí se mi nezaznamenalo do měření, mise 13 - 24 zabraly 7 km chůze a necelé 2 hodiny času hodně volné chůze v noci.

Další část 25 - 30 mi zaznamenaly 5 km, čas 1:15 hod. Procházka ze Želvy kolem nákladového nádraží k vozovně Žižkov a dolu po Koněvově k Ohradě. Poté mě v noci vyhnal ze Žižkova déšť.

Posledních 6 misí jsem si projel v autě.

Vhodnost pro vozíčkáře neposoudím, nicméně rozhodně se v misi 35 nedostanou po schodech dolů na poslední portál a budou muset objet blok od hotelu Olšanka.

Mozaika je přístupná 24/7, akorát žižkovská část kolem nákladového nádraží může pro neznalé působit trochu strašidelně, ale dá se to.

Thx autorovi za pěknou několikavečerní procházku.

Bohemista

Česká Republika
   03-08-2019 16:29
Pěkná procházka z Náměstí Míru přes Nusle až na Vyšehrad k bazilice. Cesta příjemně utíká, otázky pouze dvě (legenda a 16).

Šel jsem ji tradičně v noci. Pod Nuselským mostem a v parku u divadla Na Fidlovačce se potulovaly divné existence, takže v té části bych byl ve střehu. Ale jinak v pohodě.

Pozor akorát při příchodu na Vyšehrad. Pod hospůdkou Na Hradbách vás to nejprve požene doprava směr hradby, tak ať si tam nehacknete nějaký portál dopředu. Že si to tam občas někdo na hradbách v noci rozdává, to asi noční návštěvníky Vyšehradu nepřekvapí, takže netřeba to rozvádět.

Reálně dle EPP trasa cca 9 km, časově mi to vyšlo 3,5 hodiny, ale velice volnou chůzí, s osazování doplna a linkováním a občasnou zacházkou k šedému portálu pro unikát (kolem Folimanky).

Thx autorovi mozaiky.

Bohemista

Kostel svatého Václava
   24-07-2019 0:51
Krásná mozaika z Vršovic obloukem zase do Vršovic. Trasa je reálně něco kolem 17 km. Časově mi to vyšlo na pět hodin volné chůze a dohazování portálů do plna, linkování a následný glyph.

Mozaika celkem rychle utíká. Oceňuji unikátní popisy k jednotlivým misím. I zpětně si tak lze při nakliknutí obrázku v profilu připomenout nějaké zajímavosti ohledně kostela sv. Václava a jeho okolí.

Thx autorovi, super.

Bohemista

Kostel svate Ludmily
   16-07-2019 17:48
Pekelně dlouhá mozaika. Splněna pěšky, celkem po pěti úsecích, s dvěma intermezzy v pankráckém Parku Družby a na Chodovské tvrzi.

Trasa je reálně cca 44 km. Šel jsem ji pěšky volně kolem 16 hodin, hacky s glyphy plus případné menší zacházky k portálům vedle, třeba v Malešickém parku.

Co se dostupnosti 24/7 týká, jediné problematické místo je Chodovská tvrz, kde jsou mise 52, 53 a 54. Ofiko je otevřená 8:00 - 22:00, ale ne vždy jsou zavřené všechny branky a ta přímo u vodní tvrze se údajně nezavírá vůbec. Maximálně si popovídáte s měšťákem.

Trasa je dle mého ideální na kolo nebo koloběžku. U poslední mise na Hostivaři vede trasa do schodů, ale určitě by to tam šlo objet.

Mírně se člověk vraci akorát za ZŠ Květák a vedle Chrámu Matky Terezy u centrálního parku. Takže bacha na zbrklost, ať tam nemusíte fouknout heat sink. To samé u Subway Háje.

Jinak díky za pěknou trasu. Jen foto by možná mohlo být lepší.

Thx autorovi.

Bohemista

Codex Gigas
   29-06-2019 14:02
Pěkná mozaika, která člověka provede po památkách v centru. Plněna na tři zátahy, nejprve prvních 24 misí /z Příkopů k metru Staroměstská/, pak od mise 25 od metra po 38 na Hradčanské náměstí. A včera večer zbytek.

Mise je krásně navržená a celkem svižná. Na vozík úplně není; na většině Starého města jsou čičin' heads, takže by to pěkně drcalo.

Mise 35 od Malostranské až po 38 (Hradčanské náměstí) vedou přes Pražský hrad. Aktuálně to bylo průchozí do 22:00 s tím, že památky a krámky zavírají v 17:00.

Stále jsou tam u Hradu bezpečností rámy, aby si Lihoš s Ovcem připadali důležitěji, takže - odložte si všechny své kovové předměty a drobné mince.

Jinak pěkná mozaika i baner.

Díky oběma autorům za super procházku.

Bohemista

Staroměstská radnice s orlojem
   19-06-2019 3:59
Krásná roztáhlá procházka po centru Prahy. Mozaiku jsem plnil na několikrát, chodil jsem ji převážně v noci. Mimochodem, trasa vede kolem dvou buzních barů. Náhoda? Nemyslím si.

Jinak trasa plynule navazuje, pouze U Medvídků je lehčí vracečka.

Thx autorovi

Bohemista

Stadion Eden - SK Slavia Praha
   11-05-2019 4:17
Pěkná procházka nejen po Vršovicích. Plněna na dvakrát a po svých.

Pozor na otvírací dobu Grébovky (Havlíčkovy sady) 6:00 - 22:00. Nebýt tutoho, byla by plnitelná nonstop.

Odpovědi na otázky lze najít na wikipedii.

Díky autorovi za zajímavou noční procházku, od mise 8 jsem začal půl hodiny před půlnocí. A super!

Bohemista

Praha - Chodov
   22-04-2019 0:49
Příjemná procházka v okolí OC Chodov a kolem chodovské tvrzi. Při této mozaice se člověk pěkně projde, trasa vede kolem několika osvěžoven, takže žízní rozhodně trpět nebudete. Lze ji plnit i večer, na portál v OC Chodov lze bez problémů dosáhnout a ani u Chodovské tvrzi nebude třeba přelézat přes plot.

Thx autorovi.

Bohemista

#MP2018EarthDay CZ - Prague
   21-04-2019 16:43
Pěkný nenáročný okruh. Šel jsem ji v noci a dostupnost všeho super. Navíc opravdu pěkný baner.

Thx autorovi.

Bohemista

Bytový dům s průhledem
   18-04-2019 1:48
Pěkná procházka z Centrálního parku Pankrác na Budějovickou a přes Pankrác, Pražského povstání až ke Kongresovému centru. Zvlášť teď večer je odtud pěkný výhled na Prahu.

Thx autorovi.

Bohemista

Národní muzeum
   14-04-2019 23:39
Pěkná procházka v centru, spojená s historií této významné památky. Odpovědi na otázky jsou zde v komentáři od Yankee 15.

Pěkná mozaika, dostupná aktuálně 24/7.

Thx autorovi.

Bohemista

Rudolfinum
   14-04-2019 23:30
Krásná rychlá mozaika, ideální na lov unikátů na Starám Městě v Praze. Šel jsem ji v noci, volným tempem. Je třeba si jen dát pozor na zbrklost, aby člověk nehacknul předčasně nějaký portál, který má zabrat nebo uprgadovat. Pak je třeba mít v zásobě heatsinky a volný slot na portálu. Pozor na to zejména u Španělské synagogy, jak je socha Franze Kafky sedícího na bezhlavé postavě.

Spodní řádek jsem si splnil během pražské FS, vyjma hacku posledního portálu. Jelikož se ten den běžel Pražský půlmaraton, tak se bylo třeba k Rudolfinu vrátit až poté, co byli běžci (a zázemí pro ně) pryč.

Jinak pěkná a snadná mozaika.

Thx autorovi.

Bohemista

Svatý Václav
   14-04-2019 23:00
Krásná mozaika, pěkná procházka Prahou s výšlapem k Pražskému hradu a přes Petřín dolů kolem Národního divadla.

Pozor akorát na několik drobností:

1) Mise 6 a 7 v Celetné ulici obsahují oboje požadavek na hack portálu Marione theatre. Je třeba heatsink a volny slot na něj, aby se mohlo plynule pokračovat.

2) Mise 9 končí na stejném portálu, jako začíná 10. část mozaiky. Opět nutný heatsink pro plynulé pokračování.

3) Valdštejnská zahrada je otevřena jen přes den a jen ve vymezených hodinách. Já tuhle část dělal před půlnocí a lze dosáhnout na všechny portály i waypoint, jen člověk chodí okolo jak pešek, rozebíhá se proti zdi a párkrát se vrací.

4) Část 26 vyžaduje být na nádvoří Strahovského kláštera. Je tam hack a waypoint. Klášter je otevřen pouze přes den. Večer máte - jako já - smůlu a je třeba se vrátit přes den, jinak se na range nedostanete. Tuto by možná bylo dobré doplnit do popisu mozaiky.

Jinak pěkná mozaika. Thx autorovi.

Bohemista

New Year 2018 Prague
   08-03-2018 1:40
Pěkná procházka z Příkopů přes vršek Václavského náměstí až na Staroměstské náměstí. Mise krásně navazují. Splněna den před Štědrým dnem během vánočních nákupů :-D

Thx autorovi.

Bohemista